Tepkisel Ebeveynlikten Kurtulun

DAHA SAKİN BİR

EBEVEYNLİĞİ KEŞFEDİN

Hemen hemen her ebeveyn, düzensiz bir çocukla uğraşırken duygusal tepkilere başvurmuştur. Çok çalıştığınız dönemlerde, yorgun olduğunuz zamanlarda ve yoğun duygular yaşayan bir çocukla karşı karşıya kaldığınızda bağırmak veya rüşvet vermek hızlı bir çözüm gibi durabilir. Ancak bu yaklaşım uzun süreli ailevi sorunlar yaratabilir. Bu kitabın devreye girdiği yer burasıdır.

Tepkisel Ebeveynlikten Kurtulun, öz-düzenlemeye ve çocukların kendilerini ifade etmelerine yönelik yeni bir yaklaşım sunuyor. Daha sakin ve daha eşitlikçi bir ev ortamı yaratmak için aileye bir bütün olarak yaklaşıyor. Kitabın içerisinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere yararlı tavsiyeler ve araçlar bulacaksınız.

     SAĞLIKLI SABAH VE AKŞAM RUTİNLERİ YARATMAK

     DOLU BİR ZİHİNDEN FARKINDALIK DOLU BİR YAŞAMA

     ÇOCUKLAR VE YETİŞKİNLER İÇİN ÖZ-DÜZENLEME

     ÖFKE VE GÜÇ SAVAŞLARI İLE BAŞA ÇIKMAK (SİZİN VE ÇOCUKLARINIZIN)

     AİLECEK HEDEFLER KOYUP GÜNDEN GÜNE DENGEYİ SAĞLAMAK

     VE ÇOK DAHA FAZLASI!

Aynı olayları tekrar tekrar yaşayıp, ne yapacağınızı bilemeyip, bunalmış hissetmek zorunda değilsiniz. Bugün “kötü” bir ebeveyn olduğunuza dair suçluluk duygusunu üstünüzden attığınız gün olabilir. Ebeveynlik yolculuğunun neresinde olursanız olun, bu kitap evinizde anlamlı değişimler yapmanız için yardımcı bir kaynak olacak.

Sevgili hayal kırıklığına uğramış ebeveynler, bu kitap size ilaç gibi gelecek. Yüreğinizi ferahlatıp içinizdeki en iyi ebeveyni ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak; dürüstlüğü, mizahı ve bilgeliği içinde barındırıyor.

Jack Kornfield, PhD, A Path with Hearth kitabının yazarı.

Online Satış İçin
Buzdağı Kitabevi
Bir yanıt yazın