Python’da Modelleme ve Simülasyon

Python’da Modelleme ve Simülasyon kitabıyla evrenin sırlarını keşfedin ve tahmin sanatında ustalaşın!

Empire State binasının tepesinden bozuk para atmaktan bir fincan kahvenin ısı değişimine kadar; modeller oluşturmayı, bunları simüle etmek için Python programları yazmayı ve bu modelleri kullanarak sistem davranışlarını açıklamayı ve tahmin etmeyi öğreneceksiniz. Bisiklet paylaşım sisteminden popülasyon sistemine, modellerle uygulamalı olarak çalışacak, yinelemeli modelleme, analiz, sembolik hesaplama ve diğer metotları kullanacaksınız.

Bu pratik rehber, simülasyon ve modellemeyi daha iyi kavramak isteyen çeşitli alanlardaki profesyoneller ve öğrenciler için idealdir. Programlama, bilim ya da mühendislikle ilgili ön bilgi sahibi olmanıza gerek yok. Bütün kısımlar Jupyter Notebook’tan indirilebilir. Böylelikle kod üzerinde denemeler yapabilir ve öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz.

Kitabı okudukça şunlar olacak:

   Dünya nüfusunun büyüme limitini tahmin eden bir model yapacaksınız

   Bulaşıcı hastalıkların yayılmasını ve geniş çaplı bir aşılamanın etkilerini modelleyeceksiniz

   Glikoz ve insulinin zaman içinde değişen oranlarda birbiriyle nasıl etkileştiklerini analiz edeceksiniz

   Fırlatılan beyzbol toplarının ve yo-yo gibi dönen objelerin arkasındaki fiziği keşfedeceksiniz

   Fenway Park’ta home run yapmak için gerekli eforu belirlemek için optimizasyon kullanacaksınız

Python’da bilimsel programlama kullanarak modellemenin ve simülasyonun potansiyelini tam olarak nasıl kullanacağınızı öğrenin. Gerçekçi modeller oluştururken önemli ve karmaşık problemleri kolayca çözün.

YAZAR HAKKINDA

Allen B. Downey Olin Üniversitesi’nde emeritus profesördür ve Think Python, Think Bayes ve Elements of Data Science kitaplarının yazarıdır. Doktora derecesini UC Berkeley’den almıştır. Lisans ve yüksek lisans derecelerini ise MIT’den almıştır.

Kitabı İncelemek İçin

Python’da Modelleme ve Simülasyon İnceleme Dosyası

Online Satış İçin
Buzdağı Kitabevi
Bir yanıt yazın